Pokutuje opinia że karty kredytowe są drogie. Korzystając z nich umiejętnie można jednak uniknąć jakichkolwiek opłat.
Pokutuje opinia że karty kredytowe są drogie. Korzystając z nich umiejętnie można jednak uniknąć jakichkolwiek opłat.

Każda karta kredytowa dostępna na rynku posiada okres bez odsetkowy. W zależności od banku raz obsługującej ją instytucji finansowej ok 55 dni. Jeżeli uda nam się spłacić wykorzystany limit w tym terminie, unikniemy opłat związanych z oprocentowaniem zadłużenia.

 

Należy jednak pamiętać - musimy spłacić w terminie całość zadłużenia. Jeżeli przelejemy na rachunek karty choćby jeden grosz za mało to nie unikniemy nałożenia odsetek. Cały szkopuł polega jednak na tym, że zapłacimy odsetki za całość zadłużenia, nie za kwotę która pozostanie do spłaty.

Pozostaje jednak jeszcze stała opłata za korzystanie z karty. Jest ona pobierana raz na miesiąc lub rok. W niektórych sytuacjach można jednak jej uniknąć. Wiele banków pozwala na to w zamian za aktywne korzystanie z karty.  Ustalane są więc miesięczne lub roczne limity transakcji, po przekroczeniu których opłata za korzystanie z karty zostanie nam anulowana.

Karą kredytową możemy płacić w sklepie, przez Internet czy telefon. Można jednak też za jej pośrednictwem wypłacić gotówkę z bankomatu. I tutaj należy uważać, prowizje za wypłaty z rachunku karty kredytowej są wysokie. Unikniemy ich… nie używając takiej karty w bankomacie.

Pamiętajmy jednak że posiadanie karty kredytowej niesie też za sobą pewne zagrożenia. Jeżeli zostanie nam skradziona lub zagubiona, osoba która wejdzie w jej posiadanie może dokonać zakupu przez Internet lub zarezerwować telefonicznie bilety na samolot. Warto o tym pamiętać przy używaniu karty w bardziej zatłoczonych miejscach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl