Płatności zbliżeniowe

Karty zbliżeniowe do działania wykorzystują indukcję elektromagnetyczną. Gdy zbliżymy kartę do terminala na odległość ok. 5cm, uaktywni się wbudowany w nią układ RFID, który pracuje w standardzie NFC.

Czip, wysyła falami radiowymi o częstotliwości 13.65MHz, do terminala, numer naszej karty oraz datę jej ważności i dynamiczny kod, który służy do autoryzacji transakcji zbliżeniowej. Technologia zbliżeniowa, to nie tylko płatność PayPass. Antenty RFID wykorzystywane są również w biletach, legitymacjach, kartach pracowniczych, kartach parkingowych, przepustkach oraz wielu innych nośnikach danych. Wszystkie te rozwiązania określa norma ISO 15693, zgodna ze standardami  ISO/IEC 14443.

Wszyscy wiemy, jakie zalety noszą ze sobą płatności zbliżeniowe. Są to przede wszystkim szybkość oraz wygoda. Czas to pieniądz. Wszystko dzieje się online i trwa dosłownie chwilkę.

Ważne jest również to, że nasza karta nie dotyka terminala, nie dotyka jej również żadna inna, obca ręka. Nasza karta nie jest nigdzie przeciągana ani w inny sposób fatygowana. Wszystko to powoduje, że mniej się nie zużywa oraz dotykana jest tylko przez nasze ręce.

Technologia wykorzystująca anteny RFID daje duże możliwości. Można swobodnie łączyć nasze karty płatnicze z innymi nośnikami danych. Oprócz tego karty takie mogą pełnić kilka, ze wszystkich wymienionych wcześniej, funkcji. Przykładem tego jest, choćby, karta CitiBanku – jest ona jednocześnie kartą miejską jak również kartą płatniczą. Bank Zachodni WBK łącznie z MasterCard, wprowadził wielofunkcyjne legitymacje studenckie “Smartcards”, które dodatkowo pełnią funkcję karty płatniczej.

Płatność zbliżeniową zapewnia nam antena RFID. Tak naprawdę może zostać ona umieszczona choćby nawet w breloczku, zegarku, bransolecie a nawet dziecięcej zabawce. Płatność zbliżeniowa stosowana jest również w telefonii komórkowej. Wybrane modele smart-fonów wyposażone są w moduły NFC oraz specjalne karty SIM, które współpracują z aplikacjami tzw wirtualnego portfela.

Część transakcji PayPass odbywa się offline, czyli nawet wtedy gdy terminal nie ma chwilowo połączenia z siecią. Oznacza to dla nas, że podczas takiej płatności terminal nie łączy się z naszym bankiem i nie sprawdza czy mamy wystarczające środki finansowe na koncie. Wiele banków z uwagi na bezpieczeństwo swoich klientów przeszło tylko na płatności online, inne umożliwiły odłączenie opcji offline.

Jeśli karta zostanie zgubiona, należy ją czym prędzej zastrzec. Pamiętajmy, że płatność do 50,00 zł nie wymaga podawania PINu. Jeśli jednak nie ubezpieczymy dodatkowo swojej karty, odpowiadamy sami za wydane pierwsze 50,00 euro.

Wiele zachodnich sklepów internetowych, do przeprowadzenia transakcji za pośrednictwem karty, wymaga jedynie jej numeru oraz daty ważności. Nie wymaga dodatkowego kodu bezpieczeństwa (kod CVC2 lub SecureCode). W takim przypadku, nasza zgubiona lub skradziona a nawet sfotografowana karta może posłużyć do zakupów nie za 50,00 zł, a za wszystkie pieniądze jakie osobom nie pożądanym uda się z naszego konta podjąć.

Złodzieje tożsamości, za pomocą czytników fal RFID, oraz programatorów magnetycznych, potrafią dokonać wiele. złego Mogą częściowo sklonować naszą kartę. Nie dość, że skradną naszą tożsamość, to jeszcze bez problemu wykonają klon karty, za pośrednictwem której dokonają jednorazowego zakupu do ustalonej kwoty, zazwyczaj 50,00 zł (kod dynamiczny służący do autoryzacji transakcji zbliżeniowej jest jednorazowy. Umożliwia wykonanie tylko jednej transakcji zakupu zbliżeniowego).

Nie ma możliwości skopiowania kodu PIN karty, jest on przechowywany w bezpiecznej pamięci na naszej karcie. Nie można go przewidzieć, tak samo jak zapisanego na karcie kodu CVC2. Jedyną możliwością skopiowania tego ostatniego jest przepisanie go lub zrobienie karcie zdjęcia.

Osoba wyposażona w odpowiednie urządzenie może stanąć w zatłoczonym, często uczęszczanym miejscu i automatycznie klonować karty wszystkich przechodzących osób.
W taki sposób uzyska część danych z wielu kart. Dzięki temu będzie mogła skorzystać maksymalnie jeden raz by dokonać kradzieży. Tylko raz, ponieważ kod dynamiczny się zmieni i przeprowadzenie ponownej transakcji klonem karty będzie niemożliwe.

Aktualne moce obliczeniowe wykraczają poza możliwości zdalnego złamania kodu, kryptogramu transakcji PayPass. Obliczenia te wykorzystują potrójny algorytm DES wraz z 112-bitowymi kluczami. Celem jest ochrona przed hakerami lub atakami w poszukiwaniu kluczy. W kryptogramach transakcji PayPass potrójny klucz DES przechowywany jest w bezpiecznej pamięci chipu na karcie zbliżeniowej. Działa to w przypadku transakcji online, jak również offline.
Transakcje PayPass w trybie offline działają na zasadzie mechanizmu wykorzystującego  podpis CDA (analiza danych złożonych) bazującym na EMV.  Tak samo jak w tradycyjnym chipowym środowisku EMV, rozwiązanie opiera się na najnowocześniejszej kryptografii klucza RSA. Jeśli podpis będzie nieważny, terminal płatniczy odmówi wykonania transakcji.

Transakcje PayPass, w trybie online, dynamicznie podpisują dane przy użyciu kryptogramów potwierdzanych w czasie rzeczywistym przez bank. Kryptogramy kart PayPass obliczają dane, przy użyciu potrójnego algorytmu DES – opartego na 128-bitowych kluczach sesyjnych.  Stanowi to najlepszą praktykę zabezpieczeń w sektorze bankowym. W związku z w/w, dane transakcji nie zostaną przewidziane ani wykorzystane przez inną transakcję PayPass, czy też standardową transakcję chipową.

Przy próbie wykonania drugiej płatności bank dostanie informacje o takim zajściu i natychmiastowo, dla bezpieczeństwa, zablokuje kartę płatniczą.

Aby poczuć się w 100% bezpiecznie, skorzystaj z prostego, taniego rozwiązania, którym jest Etui Ochronne na karty zbliżeniowe. Uniemożliwia ono użycie karty bezstykowej, gdy ta znajduje się w jego wnętrzu. Etui ochronne doskonale ekranuje naszą kartę przed zdalnymi, hakerskimi atakami niepożądanych osób.

Wystarczy, że zastosujesz nasz produkt – EtuiOchronne na kartę płatniczą bezstykową. Nasze Etui zabezpieczające do kart zbliżeniowych jest lekkie, małe i estetyczne. Możesz sam zaprojektować grafikę oraz tekst, która się tam znajdzie, lub możesz wybrać nasz gotowy wzór.

Płatności zbliżeniowe nie są dużo bardziej niebezpieczne niż tradycyjne rozwiązania – pasek magnetyczny czy też czip. Lepiej jednak “dmuchać na zimne”, przezorność zawsze na pierwszym miejscu. mamy dostępne narzędzia, dzięki którym ryzyko odczytania danych oraz skradzenia pieniędzy z naszej karty spadnie do zera.

Czego możemy być pewni w przypadku płatności bezstykowych? tego, że nie ma możliwości, aby zapłacić “niechcący”, przypadkowo, przechodząc w pobliżu terminala z funkcją PayPass. Terminal płatniczy musi zostać aktywowany przez sprzedawcę, gdy tego nie zrobi, przyłożenie karty nie spowoduje dokonania płatności – pieniądze nie zostaną pobrane z konta.

Polska, to lider płatności zbliżeniowych w Europie. Liczba użytkowników kart zbliżeniowych ciągle rośnie. W kwietniu, w naszym  kraju, wydanych zostało 35 milionów kart płatniczych – z czego prawie 21 milionów posiada funkcję zbliżeniową. Etui Ochronne, które skutecznie ekranuje karty przed skanowaniem jest potrzebnym narzędziem do ochrony przed “złodziejami tożsamości”.

Polska jest europejskim liderem i światowym numerem dwa, gdzie na tak wielką skalę popularne są transakcje zbliżeniowe.

Ty zapewne też jesteś posiadaczem takiej karty. Dla własnego bezpieczeństwa zastosuj nasz produkt – Etui Ochronne na kartę płatniczą bezstykową. Nasze Etui zabezpieczające do kart zbliżeniowych jest lekkie, małe i estetyczne. Możesz sam zaprojektować grafikę oraz tekst, która się tam znajdzie, lub możesz wybrać nasz gotowy wzór.

Obroń się przed kradzieżą własnej tożsamości! Skimming to realne zagrożenie! Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze! Chroń swoje dane (ID PROTECTION)! Nie daj się okraść! Zabezpiecz swoją kartę! Bezpieczna karta w naszym Etui Ochronnym to podstawa – Twoja tożsamość jest bezcenna! Nie czekaj! skontaktuj się z nami jak najszybciej!

info@etuiochronne.pl info@etuiochronne.pl
22 299 10 75 22 299 10 75
513 481 286 513 481 286
www.EtuiOchronne.pl www.EtuiOchronne.pl

Newsletter

Follow Us

Kontakt

Adres firmy
location Arbuzowa 14/17, 02-747 Warszawa
Telefon
phone 22 299 10 75, 513 481 286
Email
mail info@etuiochronne.pl