Technologia RFID

Płatność bezstykowa za pośrednictwem fal RFID, to technologia dodawana do kart (karty płatnicze zbliżeniowe, karty kredytowe zbliżeniowe, karty debetowe zbliżeniowe, karty przedpłacone zbliżeniowe, karty płatnicze PayPass) wydawanych przez Banki. Taki środek płatniczy umożliwia wykonywanie transakcji bezstykowych, w miejscach, gdzie znajduje się specjalny terminal. Za pośrednictwem łącza radiowego, fal RFID o częstotliwości 13.56MHz, odczytuje on dane, które są zapisane w mikroprocesorze naszej karty płatniczej.

Przy płatnościach, których wartość nie przekracza 50,00 złotych, nie wymagane jest wpisywanie PINu. Gdy wartość zakupów jest wyższa, nadal można wykonać ją zbliżeniowo, wpisując już jednak na klawiaturze terminala kod PIN.

Funkcja płatności zbliżeniowej może być dołączona zarówno do kart kredytowych, kart debetowych, jak i kart przedpłaconych. Z karty można korzystać zbliżeniowo PayPass, jak również przeciągając paskiem magnetyczny, czy też za pomocą czipa jak w standardowych kartach bez funkcji zbliżeniowej. Ponieważ ta technologia wykorzystuje chip RFID, możliwe jest częściowe sklonowanie kart płatniczych z opcją płatności bezstykowej, oraz pozyskanie z niej naszych pewnych danych osobistych. Jest to możliwe w tłumia, nawet z pewnej odległości. Czytniki kart, którymi osoby nieuprawnione mogą dokonać kradzieży danych, można bez problemu zakupić, a hakerzy non-stop udoskonalają tego typu narzędzia.

Chroń swoje dane (ID PROTECTION)! Nie daj się okraś! Zabezpiecz swoją kartę! Bezpieczna karta w naszym Etui Ochronnym to podstawa – Twoja tożsamość jest bezcenna!

Tanim, prostym oraz bezpiecznym sposobem na całkowite zabezpieczenie się przed możliwością odczytu danych z Twojej karty zbliżeniowej przez osoby niepowołane, jest zastosowanie naszego, w pełni ekranującego Etui Ochronnego na karty płatnicze bezstykowe.

Technologia RFID wykorzystuje sygnały radiowe niskiej mocy, do bezprzewodowej wymiany danych, pomiędzy transponderem (etykietą RFID) a dekoderem – interrogatorem (czytnikiem). Czytniki RFID mogą w tym samym czasie czytać oraz przetwarzać setki etykiet, znajdujących się w ich zasięgu.

Etykieta RFID, tzw. tag składa się z procesora i anteny. Dane zapisywane są w pamięci podręcznej procesora i transmitowane za pomocą anteny, która umieszczona jest w karcie płatniczej. Prędkość transmisji oraz jej zasięg zależą od wykorzystanej częstotliwości, jak również wielkości anteny, czy też mocy promieniowania i stopnia zakłóceń sygnału.

Technologia RFID może pracować w następujących obszarach częstotliwości:

  • Low Frequency – 125 kHz, typowy zasięg ok. 0,5m;
  • High Frequency – 13,56 MHz, typowy zasięg ok. 1m – ta  wykorzystywana jest w technologii kart płatniczych z funkcją płatności zbliżeniowej;
  • Ultra-High Frequncy – 865-869,85 MHz (Europa), 902-928 MHz (USA), typowy zasięg 1-3m (przy zastosowaniu anten o dużym wzmocnieniu nawet do 6m);
  • Microwave – 2,4 GHz.

Należy pamiętać, że technologia skimmingu jest cały czas udoskonalana przez hakerów. Sygnał RFID o częstotliwości 13.56MHz wysyłany jest na dużą odległość. Same urządzenia skanujące, również mają dużą moc aby taki sygnał namierzyć a następnie pozyskać prywatne dane. Uwaga na kradzież danych z kart kredytowych! kradzież tożsamości!
Na całym świecie pojawiają się w mediach informacje, iż proceder ten nabiera coraz większego wymiaru. Bezpieczne karty bez naszego Etui Ochronnego to mit. Chroń swoje dane (ID PROTECTION)! Nie daj się okraś, zabezpiecz swoją kartę. Bezpieczna karta w naszym Etui Ochronnym to podstawa – Twoja tożsamość jest bezcenna. Skontaktuj  się z nami jak najszybciej.

 

*wszystkie grafiki, siatki graficzne, wykrojniki, projekty objęte są prawami autorskimi

Newsletter

Follow Us

Kontakt

Adres firmy

location Chełmżyńska 180/114a, 04-464 Warszawa
Telefon

phone 22 299 10 75, 513 481 286
Email

mail info@etuiochronne.pl